Киевская Русь - Украина

Боже та Київська Русь-Україна - понад усе!

Информационный портал   email: kievrus.ua.com@gmail.com


02.05.2024

Подивись в мої очі, враже
Герб Украины

"Совпадение? - Не думаю": У Полтаві храм УПЦ МП прикрасив Петро І, який топче конем жовто-блакитний прапор (фото, відео) ("Патріоти України")

15:16 24-07-2016

"Совпадение? - Не думаю": У Полтаві храм УПЦ МП прикрасив Петро І, який топче конем жовто-блакитний прапор (фото, відео)


24.07.2016

Формально креативщики Московського патріархату можуть апелювати, що задум був інший - за це не посадиш. Але підтекст, принаймні виконавців, більш, ніж очевидний.

 

Двоголовий орел і Петро І на коні нищить жовто-блакитний стяг. Так оздобили одну з полтавських церков Московського патріархату. Фото:0532.uaДвоголовий орел і Петро І на коні нищить жовто-блакитний стяг. Так оздобили одну з полтавських церков Московського патріархату. Фото:0532.ua

 

Одну з церков Московського патріархату у Полтаві оздобили двоголовим орлом і Петром Першим на коні, який нищить синьо-жовтий стяг. Полтавчани вже звернулися до СБУ з проханням перевірити храм на антиукраїнську діяльність. Про це йдеться у сюжеті ТСН, інформують Патріоти України.

В єпархії пояснили, що в цьому немає нічого антиукраїнського. Адже храм - історична будівля, його зведено саме на честь Полтавської битви, у якій російська армія перемогла шведів, які, як відомо, мають схожий на український прапор.

Лише підійшовши впритул, можна розгледіти, що стяг під копитами шведський. П'ять метрів вліво чи вправо - і видається, що то прапор України. Тож пересічні полтавчани вгледіли у композиції інший зміст та звернулися до СБУ з вимогою перевірити храм на антиукраїнську діяльність.

Примітно, що й історичного у цій мозаїці може бути небагато. "Чи використовувалися у цій битві такі кольори – я дуже сумніваюся. Справа в тому, що там були різні полки, в тому числі Швеції, були і німецькі полки тощо. Кожен прапор мав свою символіку", - розповів науковець Віктор Ревегук.

 

Пістоль, покладений рукою "майстра", створює бажане для виконавця перше враження про кривдження прапору "мазепинців". Водночас у Київському патріархаті скандальній мозаїці не здивувалися, адже агітація і пропаганда через релігійну діяльність - звичайна річ для московської церкви.