Киевская Русь - Украина

Боже та Київська Русь-Україна - понад усе!

Информационный портал   email: kievrus.ua.com@gmail.com


19.08.2019

Подивись в мої очі, враже
Герб Украины

Росія збільшила кількість військової техніки уздовж кордону з Україною - Муженко ("Новое время")

09:00 04-12-2018


Редакционная строка

04.12.2018

 ???????????? ?????¶?µ??????

Віктор Муженко

Кількість військової техніки уздовж українського кордону з боку Російської Федерації останнім часом значно збільшилася, повідомив начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко в програмі Cвобода слова на телеканалі ICTV.

"Характер дислокації (угруповань і техніки збройних сил РФ) показує, що в найкоротший термін можуть бути сформовані відповідні наступальні угруповання і спрямування їх дій - Україна. Тому ми розглядаємо не один напрямок - Луганська і Донецька області, а мова йде про північно-східні, східні, південні кордони України", - розповів Муженко.

За словами начальника Генштабу, під час навчань Схід-2018 РФ перекинула зі східних регіонів на свою базу поблизу українського кордону 300 танків Т-62.

Він також розповів про формування РФ дивізії у складі двох танкових і двох мотострілецьких полків.

"Такі дивізії називають дивізією Прорив. Явно, що дивізія створюється не для ведення оборонних дій, а тільки для наступальних дій", - зазначив Муженко.

За його словами, ця дивізія входить до складу 8-ї загальновійськової армії, що дислокується в Новочеркаську.

"І найцікавіше те, що два армійські корпуси, які знаходяться на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областях, управляються зі штабу цієї 8-ї загальновійськової армії. Ми бачимо системне формування", - підкреслив Муженко.

Він також повідомив, що РФ збільшила кількість своїх кораблів в акваторії Азовського моря "практично вдвічі".

"Росія демонструє свою готовність нарощувати це угруповання в максимально короткі терміни. Йдеться про можливе перекидання корабельного складу з акваторії Азовського моря, використовуючи Волго-Донський канал в Азовське море і надалі в Чорне море. Це теж серйозна ситуація, на яку нам теж необхідно реагувати", - сказав Муженко.

Пославшись на дані розвідки, він зазначив, що останнім часом заходи і бойова оперативність у військових частинах РФ поблизу українського кордону також активізувалися.

 

 

Російські силовики захопили два малих броньованих артилерійських катери Бердянськ і Нікополь та рейдовий буксир Яни Капу і 24 військовослужбовців ВМС ЗС України 25 листопада в районі Керченської протоки.

Дивіться також

Росія наполягає, що українські військові кораблі порушили держкордон при переході з Чорного моря в Азовське море. Підконтрольний Кремлю суд Криму   заарештував всіх захоплених моряків   до 25 січня 2019 року. Російська сторона ставить їм "незаконний перетин держкордону". Офіційний Київ вважає їх військовополоненими.

За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, Росія   атакувала і захопила українські військові кораблі   в міжнародних водах Чорного моря.

Дивіться також

Після подій в Керченській протоці президент України   ввів військовий стан на 30 днів   в таких областях, як Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Воєнний стан: текст документа