Киевская Русь - Украина

Боже та Київська Русь-Україна - понад усе!

Информационный портал   email: kievrus.ua.com@gmail.com


19.08.2019

Подивись в мої очі, враже
Герб Украины

Рада дозволила морській охороні застосовувати зброю без попередження для відбиття атак ("Новое время")

14:12 06-12-2018


Редакционная строка

06.12.2018

 ? ?°???° ?????·?????????»?° ?????????????°?¶?µ?????? ???????????????? ?????????????? ??????

Рада розширила повноваження морської охорони ДПС

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект № 8361 Про прилеглу зону України, який дозволяє морській охороні Держприкордонслужби застосовувати зброю для відбиття атак.

За таке рішення проголосували 244 народних депутати.

У прикінцевих положеннях закону йдеться, що зброя кораблів і катерів морської охорони ДПС може застосовуватися без попередження з метою:

- відбиття збройного нападу та вторгнення на територію України озброєних військових груп і злочинних угруповань; 

- припинення збройних конфліктів та збройних провокацій; 

- для відбиття нападу (надання допомоги для відбиття нападу) на кораблі (катери) та судна Державної прикордонної служби України або інші судна України; 

- для припинення збройного опору.

Також зброя може застосовуватися після попереджувальної стрільби з метою затримання суден, які порушили законодавство України про державний кордон або митне, фіскальне, міграційне або санітарне законодавство.                              
Також попереджувальні постріли можливі під час переслідування по гарячих слідах, яке почалося в територіальному морі або в прилеглій зоні України, в разі невиконання вимоги зупинитися, якщо судно намагається втекти, а також можливість для його зупинки вичерпані.                                                                                                                                                                   

Також розглядаються випадки припинення у такий спосіб ворожих дій суден стосовно узбережжя України, підводних і надводних об'єктів під прапором України.

Крім того, під час стримування агресії РФ в Донецькій і Луганській областях, а також для усунення реальної загрози життю і безпеці людини, військові підрозділи, кораблі і катери уповноваженого органу мають право застосовувати і використовувати зброю та бойову техніку.


Нагадаємо, вранці 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їх переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. В результаті тарана прикордонного корабля РФ був пошкоджений буксир ВМС України. 

У Федеральній службі безпеки РФ звинуватили українську сторону в "небезпечних маневрах" під час заходу в "закриту акваторію територіального моря РФ". Україна відкидає ці обвинувачення, заявляючи що судна діяли в межах закону. 

В цей же день українські кораблі були обстріляні і захоплені російським спецназом. В результаті зіткнення з прикордонними силами ФСБ РФ в Керченській протоці поранення отримали шість українських моряків. "Суд" Криму заарештував моряків на два місяці. Їх перевезли в Москву. Україна вважає захоплених українських моряків військовополоненими. 

Дивіться також

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану в областях, що межують з РФ, розташованих уздовж придністровської ділянки українсько-молдовського кордону, вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів.