Киевская Русь - Украина

Боже та Київська Русь-Україна - понад усе!

Информационный портал   email: kievrus.ua.com@gmail.com


01.06.2020

Подивись в мої очі, враже
Герб Украины

Обрано нового голову Конституційного суду ("unian.ua" )

21:08 14-05-2019


Редакционная строка

14.05.2019

?????????? ?????»???????? ?????????????????????????????? ???????? ???±???°???? ???°???°?»???? ???°?????°?»?? / ???????? ??????????

Ім'я нового голови Конституційного суду УНІАН назвало джерело в КС. Новим головою Конституційного суду обрано Наталію Шапталу / фото УНІАН

 

Новим головою Конституційного суду України обрано Наталію Шапталу. Про це УНІАН повідомило джерело у КС.

«Новим головою КСУ 12 голосами "за" обрано Наталію Шапталу», - сказав співрозмовник агентства. Наталія Шаптала - український юрист, кандидат юридичних наук. Народилася 18 квітня 1959 року в Донецьку.

У вересні 2010 року Шаптала була призначена суддею Конституційного Суду України.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 14 травня, судді Конституційного суду України проголосували за звільнення Шевчука з посади судді КС, який до сьогодні був головою Конституційного суду.

Довідка УНІАН.

26 лютого Конституційний суд ухвалив рішення, у якому визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).

15 березня судді Конституційного суду Микола Мельник, Сергій Сас та Ігор Сліденко заявили, що подальше перебування Шевчука на посаді голови КС призведе до повного розвалу суду та руйнації конституційного правосуддя. Судді також зазначили, що Шевчук «зосередив зусилля на використанні можливостей високої державної посади для досягнення особистих цілей та задоволення власних амбіцій».

За даними Центру протидії корупції, через ухвалення Конституційним судом рішення про скасування статті ККУ щодо незаконного збагачення Шевчуку анулювали візу до США.

17 квітня Постійна комісія з питань регламенту та етики Конституційного суду дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука з посади судді КС у зв’язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та систематичним нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду, та виявила його невідповідність займаній посаді.

Відповідно до п. 3 параграфу 13 та параграфу 27 Регламенту КС, голова суду, а в разі його відсутності заступник, не пізніше сьомого робочого дня з дня отримання висновку Постійної комісії з питань регламенту та етики скликає спеціальне пленарне засідання суду для розгляду питання про звільнення судді.

Шевчука було обрано головою КС 21 лютого 2018 року.