Киевская Русь - Украина

Боже та Київська Русь-Україна - понад усе!

Информационный портал   email: kievrus.ua.com@gmail.com


20.04.2024

Подивись в мої очі, враже
Герб Украины

Чекісти вбивали дітей шаблями. Шкодували кулі ("gazeta.ua")

09:28 26-07-2019


Редакционная строка

26.07.2019

 

 

Чекісти вбивали дітей шаблями. Шкодували кулі

Біля райцентру Шумськ Житомирської області археологи історичного об'єднання "Пошук" знайшли останки 29 жінок і дітей. Майже 100 років тому їх вбили чекісти — агенти Всеросійської надзвичайної комісії з боротьби з контрреволюцією.

— Цих людей вбили 1917–1921-го, — розповідає дослідник 50-річний Олександр Ловинюк. — Тоді більшовики проводили політику "воєнного комунізму", насаджували свою ідео­логію. Продзагони ходили по селах, відбирали всю їжу. Незгодних прибирали чекісти. Чоловіки брали зброю і йшли в ліс. Тому більшість решток — жіночі і дитячі. Їх брали у заручники і вбивали, якщо чоловік не здавався.

Черепи жінок і дітей пробиті тупим ромбовидним предметом.

— На жінок і дітей чекісти шкодували куль, — продовжує дослідник. — Вбивали шаблями, штиками і всім, що потрапляло під руки. Скидали в яму голими. Ці села були багатими, люди мали ланцюжки, намиста, образки, хрестики, персні. Але ми нічого не знайшли.

На місці, де їх виявили, раніше було село Великий Шумськ. Але під час Голодомору 1932–1933-го його занесли на "чорну дошку" — відібрали всі продукти. Людей, які вижили, вивезли в Сибір.

 

 

Автор: Михайло ТАНАСІЙЧУК