Киевская Русь - Украина

Боже та Київська Русь-Україна - понад усе!

Информационный портал   email: kievrus.ua.com@gmail.com


13.04.2021

Подивись в мої очі, враже
Герб Украины

Річниця створення Православної церкви України: подробиці святкування (https://gazeta.ua/)

11:50 14-12-2019


Редакционная строка

14.12.2019

 

 

 

 

 

Річниця створення Православної церкви України: подробиці святкування
Епіфаній розпочав службу у Софії Київській з нагоди річниці помісної церкви в Україні Фото: uk.wikipedia.org

 

 

 

Православна церква Украини 14 грудня проведе розширений Архієрейський собор з нагоди річниці Об'єднавчого собору. На ньому було утверджено створення Помісної української православної церкви та обрано її предстоятеля – митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Засідання за участю всього єпископату УПЦ буде у Національному заповіднику "Софія Київська".

Про це повідомляє пресс-служба УПЦ на своїй сторінці у Facebook.

"У неділю, 15 грудня, повнота нашої Церкви відзначатиме знакову подію – річницю Собору, який рік тому утвердив церковне єднання трьох гілок українського православ'я у Православній церкві України. На цьому Соборі було прийнято Статут Єдиної помісної церкви та обрано її предстоятеля – блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія. З цієї нагоди напередодні, 14 грудня 2019 року, у Києві відбудеться розширений Архієрейський собор за участю всього єпископату Української православної церкви, пройде урочистий молебень у Святій Софії, а також всенічне бдіння у кафедральному храмі УПЦ – Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі", - йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До ПЦУ можуть приєднатись архієреї Московського патріархату

У жовтні минулого року Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Україні. 6 січня 2019 року у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив Епіфанію томос про визнання канонічною автокефалії ПЦУ. 3 лютого відбулася інтронізація Епіфанія.

Станом на жовтень Православна церква України налічувала сім тисяч парафій, 47 єпархій і 77 монастирів.

Синод Православної церкви України вирішив надати почесному патріарху Філарету пожиттєве право на проживання у будівлі церкви та здійснення богослужінь у Володимирському соборі.

Таке рішення було ухвалене за минулі заслуги патріарха Філарета та у зв'язку із завершенням процедури ліквідації релігійної організації "Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату".