Киевская Русь - Украина

Боже та Київська Русь-Україна - понад усе!

Информационный портал   email: kievrus.ua.com@gmail.com


12.07.2020

Подивись в мої очі, враже
Герб Украины

Порошенко публічно вимагає від Зеленського відмовитися від створення «консультативної ради» з ОРДЛО ("Новое время")

09:14 25-03-2020


Редакционная строка

25.03.2020

Порошенко виступив з заявою                                                                                                                                                               Петро Порошенко / Faceboo

 

Екс-президент України Петро Порошенко публічно вимагає від нинішнього глави держави Володимира Зеленського відмовитися від створення «консультативної ради» з бойовиками «Л/ДНР».

 

«Хто б не поставив формальний підпис під продиктованим з Кремля протоколом про створення такої «ради», відповідальність за це ляже на Зеленського. Тому публічно звертаюся саме до нього з категоричною вимогою відмовитися від задуманого і не погоджуватися на створення «консультативної ради», - заявив він.

Порошенко підкреслив, що погодитися на створення «консультативної ради» - це значить переступити і зайти надто далеко за ці лінії.

«Це означає діяти всупереч національним інтересам України. Це означає легітимізувати ватажків окупованих Росією районів Донбасу, а країну-агресора - визнати посередником і дати їй шанс позбутися санкцій», - йдеться в заяві.

Екс-президент зазначив, що влада повинна концентрувати всі сили на боротьбу з коронавірусом і економічною кризою, «а не зраджувати Україну, байдуже як, свідомо чи просто через нездатність усвідомити очевидне».

«Зараз як ніколи потрібен сильний імунітет, який би надійно захищав український державний організм від будь-яких спроб Росії вразити його», - резюмував Порошенко.

 

11 березня в Мінську було прийнято рішення про створення Консультативної ради, до складу якого увійдуть «представники» ОРДЛО.

У розпорядженні журналістів ZN.ua виявився протокол, згідно з яким українська сторона підписала в Мінську документ про створення «консультативної ради» з представниками «Л/ДНР».

Бойовики розцінили створення нового органу «як згоду Києва почати прямий діалог з Донбасом».

В Європейській солідарності таку ідею різко розкритикували, заявивши що це буде визнанням суб'єктності підконтрольних РФ терористичних організацій.

У свою чергу глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що необхідність української сторони проводити консультації з підконтрольними Кремлю сепаратистами не є їх визнанням як окремого суб'єкта переговорів в Мінську.

При цьому він визнав, що не знає, хто і як відбиратиме представників ОРДЛО в скандальний орган.

Росія з 2014 року вимагала прямого діалогу між Україною і терористичними утвореннями «Л/ДНР». Москва заперечує, що є стороною конфлікту у війні на сході України.