Киевская Русь - Украина

Боже та Київська Русь-Україна - понад усе!

Информационный портал   email: kievrus.ua.com@gmail.com


11.08.2020

Подивись в мої очі, враже
Герб Украины

Тортури та зґвалтування: звільнені полонені мають свідчення для Гааги (https://gazeta.ua/)

19:46 19-04-2020


Редакционная строка

19.04.2020

 

 

 

 

 

 

Тортури та зґвалтування: звільнені полонені мають свідчення для Гааги

Звільнені українці свідчать про Тортури та зґвалтування. Фото: Facebook/Офіс президента України

 

 

 

 

 

Більшість звільнених під час нещодавнього обміну полоненими між Україною та ОРДЛО заявили про тортури, фізичне та психологічне насильство щодо них з боку терористів, яких фінансує Росія.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора у Facebook.

Генпрокуратура працює зі всіма 20 повернутими громадянами, які насильно утримувалися на окупованій території Донбасу представниками незаконних збройних формувань РФ, для підготовки та передачі доказів порушення міжнародного гуманітарного права до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду.

Прокурори також забезпечать притягнення до відповідальності винних у вчиненні воєнних злочинів на національному рівні.

За словами начальника Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора Юрія Рудя, більшість звільнених осіб підтверджують факти побиття, нелюдського поводження, застосування психологічного та сексуального насильства, приниження людської гідності, побиття, катування, що в окремих випадках призводило до каліцтв та загибелі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ексбранці терористів поділилися першими враженнями на волі

За 6 років збройної агресії РФ органи прокуратури спільно з СБУ встановили понад 160 місць незаконного утримання українських громадян на Донбасі. Більше ніж 3,5 тис. осіб були протиправно позбавлені волі.

"В окремих місцях одночасно утримувалося в нелюдських умовах від 200 до 300 осіб незалежно від статі, без належного забезпечення медичною допомогою і харчуванням", – говориться в повідомленні.

За порушення законів та звичаїв війни (стаття 438 КК України) притягнуто до кримінальної відповідальності понад 80 осіб, стосовно 16 з них обвинувальні акти вже скеровані до суду.

Колишні бойовики відмовляються повертатися по обміну до псевдореспублік ЛНР і ДНР, які підтримує Росія.