Киевская Русь - Украина

Боже та Київська Русь-Україна - понад усе!

Информационный портал   email: kievrus.ua.com@gmail.com


12.06.2024

Подивись в мої очі, враже
Герб Украины

Вакцина від Covid-19: результат випробування приголомшив медиків (https://gazeta.ua/)

09:19 21-04-2020


Редакционная строка

21.04.2020

 

 

 

 

 

 

Вакцина від Covid -19: результат випробування приголомшив медиків

Перші випробування інактивованої вакцини від коронавірусної інфекції на мишах, щурах і мавпах провели медики з Китаю. Фото: REUTERS

 

 

 

 

 

Перші випробування інактивованої вакцини від коронавірусної інфекції на мишах, щурах і мавпах провели медики з Китаю.

Вакцина змусила організм всіх піддослідних тварин виробляти антитіла, які можуть нейтралізувати різні штами Covid -19 (мінімум 10). Результати експерименту вчені оприлюднили на порталі bioRxi.

"Малі і великі дози цієї вакцини частково або повністю захистили макак від зараження Covid -19", – розповіли дослідники.

Відзначається, що вакцину PiCoVacc створили з рідини з легенів пацієнтів, які страждають від коронавірусу в Китаї, Італії, Іспанії і Великобританії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Covid -19 у світі: нова інформація про масштаби інфікування

Найстабільніший із вірусів фахівці відібрали як "шаблон" для створення вакцини. Відпрацювавши технологію з масового виробництва і ослаблення вірусних частинок у культурах клітин нирок мавп, біологи зробили пробну партію вакцини і перевірили її.

Після успішного випробування на гризунах, вакцину ввели макакам. Вчені спочатку добилися того, щоб у тварин з'явилася імунна реакція, і тільки потім спробували заразити їх коронавірусом нового типу. Як показали ці дослідження, триразове введення невеликих доз вакцини значно знижувало гостроту симптомів хвороби, тоді як її подвійна кількість повністю захищала макак від інфекції.

Небезпечних побічних ефектів всупереч сумнівам лікарів помічено не було. За словами творців вакцини, це дозволяє перейти до клінічних випробувань PiCoVacc на добровольцях, які почнуться найближчим часом.

На цей час розпочато клінічні випробування трьох вакцин від Covid-19, ще понад 70 - перебувають у розробці.