Киевская Русь - Украина

Боже та Київська Русь-Україна - понад усе!

Информационный портал   email: kievrus.ua.com@gmail.com


11.08.2020

Подивись в мої очі, враже
Герб Украины

Кулеба про візит Козака у Берлін: "Про переговори за нашими спинами не йдеться" (https://dt.ua/)

14:08 14-05-2020

За словами міністра, візит пов'язаний з активним підходом української сторони до припинення війни в Донбасі.


Редакционная строка

14.05.2020

За словами міністра, візит пов'язаний з активним підходом української сторони до припинення війни в Донбасі.

 

 
Переговори в Берліні "ініційовані" Україною© Прес-служба Кабміну України

Про візит голови АП Росії Дмитра Козака у Берлін Україні було відомо заздалегідь, а проведені ним переговори не можна розцінювати як "гру за нашими спинами", каже міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Україна знала про цей візит Козака заздалегідь і знатиме про те, як він пройшов. У нас із партнерами діє правило – ми нічого не вирішуємо за спиною один одного. Тому про жодні ігри за нашими спинами не йдеться", - підкреслив міністр у коментарі "РБК-Україна"

Козак є куратором "українського напрямку" у Кремлі, на цій посаді він змінив одіозного Владислава Суркова.

За словами Кулеби, наступника Суркова запросили до Берліна обговорити відсутність прогресу у виконанні "Мінська" та у зв'язку з активним підходом української сторони до припинення війни в Донбасі.

"Очевидно, що справа зрушить з місця, якщо буде конструктивна взаємність з боку Росії. Тому і знадобилася берлінська зустріч. До речі, саме за цією логікою мій німецький колега міністр Маас (голова МЗС Німеччини - ред.) зміг після моєї з ним розмови залучити до переговорів у нормандському форматі очільника МЗС Росії Лаврова", - додав він.

І подякував Німеччині за зусилля щодо залучення Росії до діалогу та пошуку конструктиву.

 

Читайте також: Канал зв'язку з Кремлем по лінії Єрмак-Козак себе виправдовує – Кулеба

 

Як повідомлялося, 13 травня Козак прилетів до Берліна, попри діючі в Євросоюзі карантинні обмеження. Того ж дня російський парламентер щодо Донбасу провів переговори.

В українському МЗС повідомили, що тема візиту – врегулювання в Донбасі. Сам Козак розповів російським ЗМІ, що під час переговорів з німецьким урядом були "досягнуті угоди про взаємні подальші дії", які повинні "дати додатковий імпульс нормандскому формату".

Саміт лідерів країн нормандської четвірки в Берліні залишається на порядку денному, через пандемію коронавірусу він, ймовірно, проходитиме в форматі відеоконференції.

Навіщо президент Володимир Зеленський "посилив" мінську команду і до чого це призведе, читайте у статті Тетяни Силіної "Тристоронній "Квартет"" для ZN.UA.

ЗА МАТЕРІАЛАМИ: DT.UA / РБК-УКРАЇНА