Киевская Русь - Украина

Боже та Київська Русь-Україна - понад усе!

Информационный портал   email: kievrus.ua.com@gmail.com


26.04.2024

Подивись в мої очі, враже
Герб Украины

Козаки й татари розбили поляків за день (https://gazeta.ua/)

09:52 26-05-2020


Редакционная строка

26.05.2020

 

 

 

 

 

Козаки й татари розбили поляків за день

Битва під Корсунем: козаки й татари розбили поляків за день. Діорама "Корсунська битва 1648"

Перемогою Богдана Хмельницького закінчилася 25 травня 1648-го битва під Корсунем між військами Речі Посполитої і козацьким військом та союзниками. Поляки кількісно переважали - козаків та їхніх союзників татар було 15 тис, але опинилися в невигідній позиції.

Навесні того року козаки вели переговори з послами коронного гетьмана Миколая Потоцького. Вимагали вивести урядові війська, збільшити кількість реєстрового козацтва, прирівняти його у правах до шляхти, дозволити Війську Запорозькому вільно укладати договори з зарубіжними володарями. Річ Посполита відхилила вимоги і відправила армію на Січ.

На світанку 25 травня в район Корсуня підійшла козацько-кримська армія. Миколай Потоцький наказав запалити Корсунь. Військо Речі Посполитої зупинилося табором на захід від Корсуня. Військо Потоцького складалося з 5 тис. кінноти, 15 тис. піхоти, до 50 гармат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жовті Води: перша перемога козаків над поляками

 

Військо поляків рушило з-під Корсуня Богуславським шляхом, але почалася перестрілка. Урядові війська заховалися в глибокій балці. Затиснуте болотом і кручами шляхетське військо змушене було зупинитися. Табір утратив порядок, козаки Кривоноса вдарили спереду і з флангів. З тилу противника атакували козаки самого Хмельницького і воїни Тугай-бея.

За чотири години армію Речі Посполитої було розгромлено. Чверть двадцятитисячної армії поляків загинула, а понад 8 тис. із них потрапили в полон, включаючи 127 офіцерів і 80 вельмож на чолі з Калиновським і Потоцьким.

Військо Богдана Хмельницького завдало поразки польській армії під керівництвом Стефана Потоцького під Жовтими Водами 16 травня 1648-го. Жовтими Водами називали густо поросле очеретом урочище в долині річки Жовтої — лівої притоки Інгульця.