Киевская Русь - Украина

Боже та Київська Русь-Україна - понад усе!

Информационный портал   email: kievrus.ua.com@gmail.com


20.04.2024

Подивись в мої очі, враже
Герб Украины

Рада повернула позбавлення волі за брехню у деклараціях (https://www.dsnews.ua/)

14:24 03-06-2021

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт №4651 президента Володимира Зеленського про відновлення позбавлення волі за брехню у деклараціях


Редакционная строка

03.06.2021

Рада восстановила заключение за ложь в декларациях
© Василий Артюшенко, ZN.UA

Про це свідчить трансляція засідання українського парламенту, передає "ДС".

"За" проголосували 307 нардепів.

Закон вносить зміни до статті 366-2 Кримінального кодексу. Для депутатів, держслужбовців і представників органів місцевого самоврядування передбачили обмеження волі на строк до 2 років і штраф від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо зазначені особи не внесли в декларації активи і нерухомість на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Якщо ж вартість незадекларованого буде понад 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, то депутату, держслужбовцю або представнику органів місцевого самоврядування загрожує 2 роки в?язниці або штраф від 4000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зміни до статті 366-3 Кримінального кодексу посилюють відповідальність за неподання декларації держслужбовцями та представниками органів місцевої влади. У разі доведення провини зазначені особи можуть отримати до двох років тюремного ув?язнення.

У законі прописано, що особа, яка вчинила кримінальні правопорушення за вище вказаними статтями, не зможе бути звільнена від кримінальної відповідальності. Навіть у разі, якщо після вчинення правопорушення вона щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Нагадаємо, 15 квітня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №4651, який передбачає відновлення кримінальної відповідальності за недостовірні відомості в декларації про доходи осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня 2020 року КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства із запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради і Офісу президента, в якому йдеться про "занепокоєння і заклопотаність" через рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи" в Україні.

29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобов?язав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

Редактор: Віктор Костенко