Киевская Русь - Украина

Боже та Київська Русь-Україна - понад усе!

Информационный портал   email: kievrus.ua.com@gmail.com


27.11.2021

Подивись в мої очі, враже
Герб Украины

МВФ завтвердив виділення Україні траншу в $700 млн (https://gazeta.ua/)

09:57 23-11-2021


Редакционная строка

23.11.2021

 

 

МВФ завтвердив виділення Україні траншу в $700 млн
МВФ виділить Україні гроші. Фото: Reuters

 

 

 

 

Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду затвердила результати першого перегляду отриманої Україною у червні 2019 року програми stand-by.

Україна отримає транш на суму $699 млн (500 млн спеціальних прав запозичення), повідомив у Twitter президент України Володимир Зеленський.

"Завдяки раді директорів МВФ за позитивне рішення щодо завершення перегляду програми stand-by, яке передбачає виділення траншу Україні обсягом майже $700 млн. Ці кошти ми направимо на підтримку фінансової системи та боротьбу з наслідками Covid-19. Програму МВФ буде продовжено", — зазначив Зеленський.

Загальна сума двох траншів становить $2,8 млрд (2 млрд CДР). Програму продовжено на пів року - до кінця червня 2022 року.

Програма фокусується на:

поверненні податково-бюджетної політики до основ середньострокової боргової стійкості з одночасним захистом соціально вразливих домогосподарств, посиленням податкового адміністрування та зменшенням фіскальних ризиків від квазіфіскальних операцій, включаючи ті, що належать до енергосектору;

забезпеченні незалежності центрального банку та пріоритетного спрямування грошово-кредитної політики на повернення інфляції до її цільового показника;

покращення фінансового самопочуття банків, зокрема через доброякісне управління, з метою відновлення повноцінного банківського кредитування приватного сектору;
боротьбу з корупцією та просування вперед реформи судочинства;

зменшенні ролі держави та привілейованих груп в економіці з метою покращення ділового середовища, залучення інвестицій та підвищення економічного потенціалу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ погіршив прогноз зростання економіки

Раніше Україна отримала від Європейського Союзу другий транш макрофінансової допомоги – 600 млн євро. Кошти будуть спрямовані на зменшення фінансового навантаження на бюджет країни.