Киевская Русь - Украина

Боже та Київська Русь-Україна - понад усе!

Информационный портал   email: kievrus.ua.com@gmail.com


26.04.2024

Подивись в мої очі, враже
Герб Украины

Події 08.11.2022 - 20.11.2022 (4 частина)

17:10 18-01-2023


Редакционная строка

Внаслідок ракетного удару РФ без електрики лишилися понад сім мільйонів українців

0

1013

В Офісі президента пообіцяли протягом найближчих годин надати інформацію, як відновлюватимуть електропостачання та якими будуть графіки відключень.

Після масованої російської атаки Росії по Україні 15 листопада пошкоджено 15 енергооб’єктів. Від електропостачання відключено понад сім мільйонів абонентів. Про це повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

Екстрене вимкнення електроенергії застосували у Києві та в 17 областях. «Наші енергетики разом із ДСНС роблять все для того, щоб якнайшвидше підключити енергопостачання там, де ми можемо це зробити», — розповів Тимошенко.

Про те, якою буде ситуація з енергопостачанням, за його словами, українців поінформують протягом найближчих годин. 

Як уточнив Тимошенко, російські загарбники випустили понад 90 ракет, з яких близько 70 були збиті силами ППО. 

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив під час загальнонаціональого марафону, що ЗСУ знешкодили 73 ракети. Також, сказав він, на півдні України вдалося збити ще 10 ударних дронів-камікадзе типу Shahed-136/131. 

У переліку областей, що зазнали наслідків обстрілу, Київська, Вінницька, Волинська, Донецька, Дніпропетровська, Житомирська, Кіровоградська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська. 

Нагадаємо, раніше в Офісі президента заявили, що ситуація в енергетичному секторі критична. 

Масовані обстріли української енергетичної інфраструктури тривають з 10 жовтня. Удари ракет і дронів пошкодили чимало електростанцій та ліній електропередач. Міста і регіони залишились без мобільного зв’язку, світла й води. 

Обстріли енергосистеми в Україні обходяться в сотні мільйонів доларів, каже виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

Фото з фейсбук-сторінки «Укренерго»

 

6 ЛИСТОПАДА 2022, СЕРЕДА, 22:37  876

У школах Росії будуть вивчати "СВО" та окупацію українських територій

 

ДОПОМОГТИ УКРАЇНСЬКИМ НОВИНАМ

Антоніна Соловйова

Росія. Фото: tg/Ukraine

В Росії розробили новий навчальний курс із новітньої історії для дев'ятих класів шкіл, який включає так звану "спеціальну військову операцію" та окупацію українських територій. Про це повідомляє російський "Інтерфакс" у середу, 16 листопада.

Міністр просвітництва Сергій Кравцов, як в Росії називається посада міністра освіти, заявив, що для дев'ятих класів спеціально розробили новий навчальний курс – "Вступ до новітньої історії". Ця "історія" присвячена переломним подіям XX і початку XXI століття, якими Кравцов назвав так звану "спеціальну військову операцію" та "прийняття до складу Росії нових регіонів".

"Наші діти живуть не через сто років, а сьогодні й зараз, і школа має дати їм відповіді на актуальні питання, надавати вивірену, достовірну інформацію про те, що вони бачать на власні очі, обговорюють один з одним на перервах, у дворах", – цитує видання заяву міністра "просвітництва".

Кравцов зазначив, що ця "історія" входить до обов'язкових для вивчення, і що для дітей у центрі історичної освіти має стати Росія, а не історія Європи.

Як повідомляли Українські Новини, в Росії готують бомбосховища на випадок бойових дій, проте їх адреси не повідомляють простим росіянам, посилаючись на військову таємницю.

Керівництво деяких регіонів Росії ухвалило рішення скасувати проведення новорічних заходів, щоб направити гроші на закупівлі спорядження для мобілізованих росіян.

Також у Росії через санкції почали закриватися крематорії.

НОВИНИСУСПІЛЬСТВО

16.11.22 22:33 820 1

катування (440) смерть (6141) Херсонщина (2086) ексгумація (80) деокупація (765) Монастирський (337)

 

На деокупованій Херсонщині наразі виявили 63 тіла закатованих окупантами людей

Новини Цензор.НЕТ Суспільство

Денис Монастирський зазначив, що вже порушено 436 проваджень за результатами виявлення перших ознак воєнних злочинів окупантів, в області виявлено 11 місць несвободи, де незаконно утримували цивільних.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в ефірі інформаційного телемарафону заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

В області виявлено 11 місць несвободи, де незаконно утримували цивільних. Зокрема, відомо, що у чотирьох із цих місць людей точно катували.

"Також проводиться ексгумація тіл тих, хто був закатований там. Наразі виявлено 63 тіла на всій території Херсонщини, але ми маємо розуміти, що пошуки лише розпочалися. Ми розуміємо, що місяці перебування російських орків не пройшли повз населені пункти та мирних громадян, а тому буде знайдено ще багато місць катувань і поховань жертв таких злочинів", - сказав міністр.

Також читайте: На деокупованій Херсонщині виявляють катівні та місця поховань

Нагадаємо, 11 листопада колона українських воїнів зайшла у Херсон. Мешканці міста зустріли бійців квітами та українськими прапорами. Увечері того ж дня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна повертає Херсон.

"Наші оборонці на підступах, спецпідрозділи вже у місті", - зазначив глава держави.

Своєю чергою, секретар РНБО Олексій Данілов застеріг, що велика територія Херсонської області замінована росіянами, та закликав не поспішати повертатися українців на визволені території. Також стало відомо, що Росія знищила всю енергосистему Херсону. Російські окупанти під час відступу з Херсону на лівий берег Дніпра підірвали телевізійну вежу.

12 листопада до міста повернулася Нацполіція, там розпочалися стабілізаційні заходи. Того ж дня до Херсону повернулося українське телебачення і радіо.

14 листопада у місто приїхав президент Володимир Зеленський. За його участі відбулося офіційне підняття державного прапора в деокупованому Херсоні.

Через незгоду з псевдореферендумами було викрадено 961 українця

16.11.2022 22:21

За час проведення псевдореферендумів на всіх тимчасово окупованих територіях росіянами було незаконно затримано 961 людину, незгодну з їх проведенням.

Про це заявив директор «Інституту стратегічних досліджень та безпеки» Павло Лисянський під час пресконференції в Укрінформі на тему: «Політичні злочини рф. Презентація аналітичних звітів».

«З початку повномасштабної війни на окупованих територіях різними способами окупанти збирали списки людей, переписували персональні дані і передавали в російській центрвиборчком для проведення псевдореферендумів», - розповів Лисянський.

Він презентував аналітичний звіт «Проведення псевдорефередумів» і наголосив, що на всіх тимчасово окупованих територіях за час проведення псевдореферендумів (з 2014 року) росіянами було незаконно затримано 961 людину.

«Це було масово. Деяких людей відпустили, а з деякими ми досі не можемо зв’язатися. Ті люди, які відмовлялися та ігнорували референдум, - до них приходили зі зброєю і забирали. Так само викрадали тих, хто критикував дії окупантів і членів так званих виборчих комісій. Зокрема, на Херсонщині людей змушувати під дулами автоматів йти на фейкові дільниці», - зазначив експерт.

Читайте також: У Луганській ОВА заявляють про масові викрадення людей в захоплених росіянами громадах

Він також розповів про створення окупаційних ЗМІ та про пропагандистські газети, які друкувалися багатотисячними тиражами і завозилися переважно в Криму і Ростову-на-Дону.

«Ми повинні ідентифікувати кожну людину, яка була залучена до цього процесу. Презентація цих звітів фіксує злочини проти України, а також зберігає історичну пам’ять для науковців та політологів, які колись будуть досліджувати ті політичні процеси, що відбулися під час окупації на захоплених територіях. Це важливо, бо сьогодні російська федерація все це перекручує», - наголосив Лисянський.

Експерт переконаний, що всі, хто брав участь і сприяв проведенню незаконних референдумів, понесуть кримінальну відповідальність.

Він визнає, що всіх посадити на лаву підсудних буде складно, але приклад визволених територій Донбасу в 2014 році показав, що навіть рядові учасники псевдокомісій затримувалися на підконтрольній Україні території, коли приїжджали до родичів чи, наприклад, виїздили отримувати пенсії – і отримували реальні терміни покарання.

Як повідомляв Укрінформ, експерти вважають, що кожен російський науковець чи політолог, що готував підґрунтя для російської агресії проти України, має бути визнаний як злочинець.

 

Ми не потребуємо згоди Росії з тим, щоб ці гроші забрати, — Малюська про репарації України (ВІДЕО)

Опубліковано: Сьогодні о 22:52

Денис Малюська. Фото: minjust.gov.ua

Ухвалення на Генасамблеї ООН резолюції про створення компенсаційного механізму з виплати Росією коштів Україні дозволить без згоди РФ зробити ці виплати. Про це сьогодні, 16 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів міністр юстиції України Денис Малюська.

“Вся краса ситуації, в якій ми перебуваємо, в тому, що нас не особливо цікавить, що думає Кремль, що думає Пєсков, що думає Медведєв. Безумовно, нам подобається їхня реакція, тому що товариші, м’яко кажучи, стурбовані, і це приємно Але знову-таки, повертаючись до теми, краса в тому, що Росія зберігала значні суми грошей за кордоном, у наших країнах-партнерах, а величезні суми — сотні мільярдів доларів — розміщені в країнах G7 і в деяких країнах Євросоюзу, які в G7 не входять”, — повідомив Малюська.

Він зазначив, що, за публічною інформацією Центробанку РФ, тільки в країнах, окрім Китаю, перебуває близько 300 млрд дол.

“Судячи з реакцій Кремля, вони там і залишилися. Проблема для Росії в тому, що рішення про напад 24 лютого, очевидно, приймалося у дуже вузькому колі осіб. І ті, хто безпосередньо відповідав за управління золото-валютними резервами та суверенними активами Російської Федерації, очевидно, були не в курсі про дату нападу, тому фізично не встигли перемістити значні обсяги грошей туди, де ми б не змогли їх дістати, і, можливо, частково теж не розраховували на наші радикальні дії та радикальні дії наших партнерів на Заході. Тому так, дійсно, замороженими виявилися величезні суми грошей, і ми не потребуємо згоди Росії для того, щоб ці гроші забрати”, — пояснив міністр.

За його словами, необхідна згода на вилучення грошей у країн, у яких ці гроші розміщені.

“Є великі юридичні складнощі для того, щоб ці гроші відібрати, тому що вони належать державі й тому покриті так званим суверенним імунітетом. Тобто просто так взяти, забрати та перерахувати до фонду компенсації ці гроші не можна, на жаль. Але цей імунітет можна зняти міжнародним договором і, власне, укладання такого договору стало можливим. Дорога до укладання відкрилася після резолюції Генасамблеї ООН, де 94 країни підтримали створення компенсаційного механізму”, — сказав Денис Малюська.

Він додав, що резолюція ООН не на порожньому місці з’явилася, було проведено велику роботу і після укладання мирного договору буде підписання ратифікації та виконання.

Читайте такожРосія має виплатити репарації Україні — деталі резолюції ООН (ВІДЕО)

Більше новин – в Telegram-каналі #FREEДОМ

YouTube-канал FREEДОМ: МНЕНИЯ. Підпишись на інтерв'ю з найавторитетнішими експерт

 

Письменник Макс Кідрук закликає ігнорувати російських авторів та їхні твори

16.11.2022

Письменник із Рівного Макс Кідрук рекомендує ігнорувати російську літературу. Про це він сказав в етері рівненської студії телемарафону «Суспільне. Спротив», коментуючи ініціативу вилучення з українських бібліотек книг російських авторів. Він також поділився міркуваннями про те, чи потрібно їхні твори вивчати в українських закладах освіти.

На переконання Макса Кідрука, зараз українцям, зокрема, рівнянам, необхідно підтримувати відмову від російської культури та наративів.

«Я не є експертом із російської літератури, з дитинства ріс здебільшого на книжках західних авторів. Так уже склалось. Частково згідний із тим, що не Пушкін і не Достоєвський виховав цих звірів, які зараз вбивають українців, але є Буча, після якої будь-які розмови про російську культуру — безглузді, немає ніякої російської культури після Бучі, вона помножена на нуль», — зауважив письменник.

Попри те, що у програмі зарубіжної літератури залишились російські письменники, творчість яких або вони самі тісно пов’язані з Україною, Кідрук рекомендує, за можливості, ігнорувати їхні твори.

«На мій погляд, їх не потрібно було залишати. Йдеться не про якусь літературну якість, не про цінності, які ці твори потенційно могли б нести. Йдеться про те, що у нас із росією кривава війна, що росіяни кожного дня вбивають наших військових і цивільних людей. Правду кажучи, я не знаю, як поводитися вчителеві, який, уявімо, поділяє мої погляди та змушений розказувати про «Війну і мир» чи «Злочин і кару» Достоєвського. Якщо вчитель має змогу ігнорувати, має таке право, то я б ігнорував. Але знову ж таки, я не маю стосунку до системи освіти та не можу дати кваліфіковану пораду», — розповів він.

Макс Кідрук зазначив, що для українських письменників зараз сприятливі умови для того, щоб просувати літературу за кордон та робити нашу культуру впізнаваною у світі.

«До прикладу, Іван Франко — абсолютно співмірна величина з тими авторами, які росія вважає великими. Та я переконаний, що таких, як він, було б значно більше, якби, скажімо, не було Голодомору, якби не було розстрілів у Сандармоху, тому перший крок, напевно, повне відмежування від культури росії», — сказав він.

Кідрук додав: що другий крок, аби письменникам закріпитися закордоном, це «говорити мовами цих ринків».

«Це певний обов’язок держави — забезпечувати можливість найкращим авторам чи авторкам бути перекладеними за кордоном. Цю функцію частково виконує Український інститут книги, але зараз, під час війни, це все зупинилося. Загалом має бути державна підтримка, державна програма, яка дозволила хоча б комусь вийти на той ринок і закріпитися», — розповів він.

Третім кроком Макс Кідрук назвав активність самих письменників.

«Час змінився, зараз не достатньо просто опублікувати книгу і думати, що до неї в книгарнях вишукуються черги. Такі часи давно минули, не залежно від того, яка це книга, який це автор, з якої країни він походить. Це означає, що ми, автори та авторки, маємо бути активними, маємо вивчати мови, їхати до цих країн і розтлумачувати читачам у цих країнах, чому вони мають перейматися нашою культурою».

Юлія Авдєєнко
suspilne.media

 

 

Новини

Письменник Макс Кідрук закликає ігнорувати російських авторів та їхні твори

16.11.2022

·         НОВИНИ

·         АВТО

·         ЗДОРОВ’Я

·         ШОУ-БІЗНЕС

·         РЕЦЕПТИ

·         LIFESTYLE

·         ПОРАДИ

·         УКРАЇНСЬКА

o    Русский

o    Українська

 BREAKING:

Шведські лікарі вигадали клей для кісток

Лікарі назвали професії, які викликають астму

Лікар назвала шість корисних для діабетиків видів чаю

Офтальмолог розповіла про небезпеку кольорових лінз для очей

 

Шведські лікарі вигадали клей для кісток

admin16.11.2022

Цілих 14 років витратили вони на винахід унікального клею, який можна наносити на місце перелому, після чого під впливом галогенної лампи він твердне. 

Коли кістки зростуться, клей абсорбується організмом. Таким чином, найскладніші переломи, у тому числі хребта та черепа, можна буде лікувати без накладання металевих пластин і під місцевим наркозом. 

Новий метод дозволить скоротити час операції, і процес відновлення. Якщо раніше він займав близько трьох місяців, то в даному випадку пацієнт уже за 3 дні зможе піти додому. 

Як тільки клей пройде перевірку на токсичність, його тестуватимуть на тваринах. Вчені впевнені, що якщо все буде добре, то подібні операції можна буде робити вже цього року.

POSTEDINЗдоров'я

Україна і світ

 

Сьогодні, 23:090 Вісім причин випивати ложку оливкової олії на порожній шлунок FacebookTwitterTelegramViber Вчені назвали оливкову олію першого віджиму найкориснішим для здоров’я продуктом і порадили її регулярно їсти. Серед прихильників ЗОЖ на Заході входить у моду починати ранок із ложки оливкової олії. Справа в тому, що американські дослідники з’ясували, що масло першого віджиму з олив – найкорисніше у світі. – Ця олія містить олеокантанову камедь – антиоксидант із протизапальними властивостями, що робить цей продукт ефективним проти таких як хвороб як рак, Альцгеймера, серцево-судинні захворювання та артрит, – розповів один із авторів доктор Мері Флінн з Університету Брауна. Що буде, якщо приймати одну ложку оливкової олії щодня натще: Користь для товстого кишківника. Доведено зміцнюючу та захисну дію від раку оливкової олії на стінки товстого кишечника. Також олія допомагає при запорах. Здорове волосся, шкіра, нігті та кістки. Олія добре живить, зволожує та відновлює суху шкіру та ламке волосся як косметичні маски. При додатковому прийомі внутрішньо можна досягти подвійного ефекту. Детокс печінки. Щоб почистити печінку підходить оливкова олія. Просто випийте дві столові ложки олії із соком половинки лимона. Зміцнення імунної системи. Корисні жирні кислоти в олії підтримують та зміцнюють імунітет. Захист серця. Олії оливок і волоських горіхів добре підходять для зниження рівня поганого холестерину, що корисно для серця. Зняття запалення. Оливкова олія має протизапальні властивості, допомагає при болях у м’язах та суглобах. Головне, використовуйте натуральний продукт, а чи не сурогатні підробки. Нормалізується рівень цукру. Після прийому олії знижується рівень цукру в крові та зміцнюється серцево-судинна система. Підтримка мозку. Оливкова олія містить важливі та корисні жирні кислоти, які сприяють гарній пам’яті та знижують ризик хвороби Альцгеймера. WOMAN24 FacebookTwitterTelegramViber
Источник статьи: Вісім причин випивати ложку оливкової олії на порожній шлунок

mind

Папа Римський заявив, що Ватикан готовий допомогти Україні припинити війну

НОВИНИ

ПОЛІТИКА

Папа Римський заявив, що Ватикан готовий допомогти Україні припинити війну

Він закликав усіх стати пацифістами

2КОМЕНТАРЯ

266ПЕРЕГЛЯДІВ

18 ЛИСТОПАДА 2022, 18:15

ПОДІЛИТИСЯ

фото DR

Ватикан готовий зробити все можливе, щоб стати посередником і покласти край “кризі в Україні”, заявив Папа Франциск.

Джерело. Про це пише SkyNews.

Деталі. В інтерв’ю італійській щоденній газеті LaStampaпонтифік сказав, що важливо не опускати руки, коли йдеться про примирення між Києвом та москвою.

“Але кожен повинен взяти на себе зобов’язання демілітаризувати серця, починаючи зі своїх власних, а потім розрядити, обеззброїти насильство. Ми всі повинні бути пацифістами”, – сказав Папа.

«Бажати миру, а не просто перемир’я, яке може служити лише для переозброєння. Справжнього миру, який є плодом діалогу», – наголосив він.

Раніше цього тижня Папа Римський, який регулярно виступає проти війни в Україні, засудив останню хвилю ракетних обстрілів України та закликав до припинення вогню, щоб запобігти ескалації конфлікту.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ

Солдат російської бригади, яка здійснювала злочини в Бучі, попросив політичного притулку в Іспанії — TheGuardian

Словаччина передала Україні артилерійську установку Zuzana-2 Howitzer

Макрон розповів, що путін отримав від Китаю суворе попередження

Бекграунд. Нагадаємо, Папа Римський не раз висловлював бажання приїхати в Україну, «але спочатку – в москву», однак його пропозиція візиту до росіян досі не отримала схвалення.

mind

Україна отримає наступні 2,5 млрд євро траншу макрофіну наступного тижня

НОВИНИ

ФІНАНСИ

Україна отримає наступні 2,5 млрд євро траншу макрофіну наступного тижня

Конкретні терміни виплати підтвердив віцепрезидент Європейської комісії

167ПЕРЕГЛЯДІВ

18 ЛИСТОПАДА 2022, 16:30

ПОДІЛИТИСЯ

Фото: pixabay.com

Що сталося. Україна має отримати наступний транш макрофінансової допомоги ЄС на початку наступного тижня.

Джерело. Про це повідомив виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс на пресконференції в Києві, передає УНН.

Деталі. «Наступний платіж у розмірі 2,5 млрд євро має надійти в Україну 22 листопада», – повідомив Домбровскіс.

«Вже наступного тижня очікуємо отримати від ЄС 2,5 млрд євро макрофінансової допомоги. Про це, зокрема, говорили з виконавчим віцепрезидентом Європейської комісії Валдісом Домбровскісом», – зазначив з цього приводу український прем'єр Денис Шмигаль за підсумками переговорів.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ

ЄС готовий розблокувати мільярдні фонди для Угорщини

ЄК відправить 1800 тонн екстреної допомоги в Україну до кінця листопада

ЄС мобілізує 1 млрд євро на вивезення зерна з України

Бекграунд. Нагадаємо: в Єврокомісії були певні правові труднощі в реалізації пакета макрофінансової допомоги для України у 2022 році, але зараз опрацьовуються правові пропозиції, які дозволять забезпечити стабільне і передбачуване фінансування для України наступного року в обсязі 18 млрд євро.

Текст: Анастасія Мосорко, редакторка стрічки новин

mind

Шмигаль: Майже половина енергосистеми України виведена з ладу внаслідок російських 

Шмигаль: Майже половина енергосистеми України виведена з ладу внаслідок російських ракетних ударів

Прем'єр наголосив, що Україна потребує додаткової підтримки з боку партнерів, як у сфері енергетики

156ПЕРЕГЛЯДІВ

18 ЛИСТОПАДА 2022, 15:56

ПОДІЛИТИСЯ

Фото: flickr.com

Що сталося. Внаслідок ракетних ударів росії майже половина енергетичної системи України виведена з ладу.

Джерело. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на спільному брифінгу з віцепрезидентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом, передає «Укрінформ».

Деталі. «Росія продовжує ракетні удари по цивільній критичній інфраструктурі України, воюючи проти цивільного населення та позбавляючи його під час зими світла, водопостачання, тепла та зв'язку. Тільки протягом 15 листопада росія випустила по українських містах близько 100 ракет. Майже половину нашої енергетичної системи виведено з ладу», – сказав Шмигаль.

У зв'язку з цим прем'єр підкреслив, що Україна потребує додаткової підтримки з боку партнерів, як у сфері енергетики, постачання додаткового обладнання, так і додаткових фінансових ресурсів для закупівлі додаткових обсягів газу та іншої підтримки енергетичного сектору. 

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ

Ситуація в енергосистемі поступово стабілізується: повертаються планові графіки

Bloombergпоказав, де ще, крім «Північних потоків», європейська енергетика вразлива для атак

Окупанти зруйнували електромережі Херсона щонайменше на 1,5 млрд грн

Бекграунд. Сьогодні стало відомо, що ситуація в енергосистемі України після масованого обстрілу російськими агресорами енергоінфраструктури складна, але енергетикам вдається її поступово стабілізувати.

Текст: Анастасія Мосорко, редакторка стрічки новин

ЕНЕРГЕТИЧНА КРИЗА В УКРАЇНІ

 

Угорщина не підтримає новий план ЄС з надання допомоги Україні – Орбан

Орбан зазначив, що суму допомоги варто розподілити «справедливо та пропорційно»

3КОМЕНТАРЯ

1569ПЕРЕГЛЯДІВ

18 ЛИСТОПАДА 2022, 17:48

ПОДІЛИТИСЯ

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан

Що сталося. Угорщина не підтримає план ЄС щодо надання нового пакета фінансової допомоги Україні в його нинішній версії.

Джерело. Про це заявив угорський прем'єр Віктор Орбан, передає «Інтерфакс-Україна».

Деталі. Виступаючи на конференції в Будапешті, він зазначив, що підтримує український народ, але не хоче ставити «українські інтереси вище за інтереси своєї країни».

Орбан зазначив, що суму допомоги варто розподілити «справедливо та пропорційно» між країнами-членами ЄС.

За його словами, Угорщина готова надати Україні 60-70 млрд форинтів (близько 14 млн євро) зі свого бюджету. Він додав, що виділення такої суми «не зашкодить фундаментально національним інтересам Угорщини».

Бекграунд. Минулого тижня ЄС оголосив про плани надати 18 млрд євро Україні наступного року у вигляді рівномірно розподілених у часі траншів. Ці кошти буде спрямовано на підтримку роботи енергетичної інфраструктури та системи охорони здоров'я, а також фондів для виплати зарплат і пенсій.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ

Республіканці Конгресу запропонували перевіряти, як використовується надана Україні допомога

Словаччина передала Україні артилерійську установку Zuzana-2 Howitzer

ОНОВЛЕНО: Швеція схвалила надання Україні військової допомоги на рекордні $280 млн

 

«Носії різних цінностей»: Смирнов прокоментував взаємини з Портновим – «Схеми»

25 хвилин тому


Критики Андрія Смирнова (ліворуч) часто вказують на його спільне фото з Портновим

Дивитись коментарі

 Друк

Заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов у коментарі «Схемам» розповів, що давно знайомий з юристом Андрієм Портновим, який як заступник керівника АП в часи президентства Януковича відповідав за судову систему і наразі перебуває під санкціями США, але востаннє спілкувався з ним у 2019-му році. І ця розмова, за словами Смирнова, не була пов’язана із його призначенням та роботою в Офісі президента. Тепер, каже Смирнов, з Портновим він «не підтримує ніяких стосунків», бо вони є «носіями абсолютно різних цінностей». Про це йдеться у розслідуванні «Схем» (Радіо Свобода).

«Я працював адвокатом, хочу нагадати, багато років. Дійсно, я знайомий з Андрієм Портновим. Останній раз я його бачив, і ми спілкувались у 2019 році. Після того не підтримую з ним жодних стосунків, жодного спілкування з ним. Не цікавлюсь його життям, де він знаходиться, що з ним. Причиною тому є той факт, що ми є носіями абсолютно різних цінностей в житті. Наше спілкування було виключно в контексті юридичного супроводження, юридичного консультування, обміну думками в контексті конкретних справ. І все», – розповів журналістам Андрій Смирнов.

На уточнення, чому Смирнов раніше радився з юридичних питань саме з Портновим, заступник керівника ОП зазначив: «Так склалося життя. Я думаю, що таке саме питання у вас могло постати і до інших моїх колишніх знайомих. Не всі з них є неодіозними. І ви б могли запитати, чому саме з тим, чи іншим, або тією чи іншою людиною ви радилися. Так склалися обставини. Ми з ним перетиналися по конкретним справам і ділилися думками з опрацювання стратегій захисту. Все».

Востаннє, за словами Смирнова, вони спілкувались у 2019-му році.

«Я вже не пригадую ці обставини. Здається, це телефонна розмова була. Але це був 2019 рік... Він ніяк не впливав і не міг впливати на моє призначення. Давайте на цьому питанні поставимо крапку. Андрій Портнов жодним чином не впливав, не міг вплинути на моє появлення в Офісі президента, на процедуру мого призначення. Він жодним чином не надавав мені жодних порад чи консультацій відносно моєї роботи тут. Я самодостатня людина, я вмію сам сформулювати своє бачення, візію щодо своєї роботи», – підкреслив Смирнов.

Критики Смирнова часто вказують на його спільне фото з Портновим, який в часи президентства Януковича відповідав за судову систему і якому закидають вплив на суди на початку каденції президента Зеленського. Про цей вплив можуть свідчити записи правоохоронців, які оприлюднили «Схеми» . На «плівках», зокрема, можна почути, що голова Окружного адміністративного суду Павло Вовк розмовляє, ймовірно, з Портновим, як з добрим знайомим і лобіює на державні посади, схоже, своїх суддів.

Голова ОАС Вовк не відповів на запит редакції про зміст цих записів.

З грудня 2021 року Андрій Портнов – під санкціями США через вплив на суди.

За даними «Схем», Портнов виїхав з України у червні 2022 року. Журналісти встановили, що родина Портнова володіє нерухомістю в Москві спільно з друзями керівника російського МЗС Сергія Лаврова, а також показали таємну фортецю Портнова під Києвом. На запити він не відповідає з лютого 2022 року.

Заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов також розповів «Схемам» про свої контакти з суддею Павлом Вовком.

«У нас була розмова серйозна. Привід для цієї розмови виник після прийняття на розгляд ОАСКом двох позовних заяв адвокатів Януковича, скажу чесно. Це питання викликало неабиякий резонанс і, скажімо так, ризик того, що судова влада і окремі судові органи можуть бути використані як інструмент для досягнення окремими людьми своїх темних планів,» – зазначив високопосадовець ОП.

Читайте також: Суддя Львов з паспортом РФ хоче поновитися на посаді, ОАСК прийняв його позов до розгляду

Андрію Смирнову також закидали політичний вплив на хід резонансних справ. Цього року колишній прокурор у справі активіста Сергія Стерненка під присягою заявив, що начебто від імені заступника керівника ОП були вказівки, як йому діяти у справі. Відомо також, що Андрій Портнов публічно обіцяв домагатися пожиттєвого вироку цьому активісту. У коментарі «Схемам» Смирнов заперечив можливий тиск на правоохоронців: «Я не дзвонив в Офіс генпрокурора по цій справі. Я ні з ким не обговорював цю справу».

Журналісти «Схем» дослідили, хто в Україні був залучений до підготовки планів Кремля щодо спроб «юридичної легалізації» маріонеткової центральної влади, яку Росія планувала встановити у Києві в разі успішного взяття української столиці військами РФ у лютому-березні 2022 року. Зокрема, ключову роль в цьому мав зіграти Окружний адміністративного суду Києва на чолі з суддею Павлом Вовком, винісши рішення на користь Віктора Януковича за двома позовами про нібито незаконне позбавлення його статусу президента України» – йдеться у розслідуванні.

Янукович подав позови синхронно із накопиченням російських військ на кордоні з Україною – наприкінці грудня 2021-го, а закриття справ суддями відбулось тоді, коли російські війська відступили від Києва – у квітні 2022-го.

Читайте також: У G7 вітають роботу Етичної ради з оновлення ВРП у рамках судової реформи

Президент Володимир Зеленский обіцяв ліквідувати ОАСК півтора року тому – через підозри голові та іншим суддям з боку антикорупційних органів та у відповідь на петицію громадськості про «глибоку вкорінену корупцію і практику неправосудних рішень», а у 2021-му вніс законопроект про ліквідацію ОАСК як «невідкладний», але його досі так і не ухвалили.

Заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов, який курує судову реформу, у коментарі «Схемам» висловив думку, що затягування ліквідації Окружного адмінсуду пов’язане із добором нових суддів, що можливе лише із завершенням реформування Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя.

Смирнов також заявив, що роботу Окружного адміністративного суду Києва неможливо зупинити шляхом передачі усіх його справ до іншого суду, оскільки, на його думку, для цього не було і немає підстав згідно з внесеними під час воєнного стану змінами до закону України «Про судоустрій та статус суддів». На підставі цих змін, як з’ясували «Схеми», Державна судова адміністрація після повномасштабного вторгнення ініціювала передачу усіх справ ОАСК до іншого суду.

 

Уряд Нідерландів викликав посла Росії через її «огидну» реакцію на вирок щодо MH17

58 хвилин тому

Cуд визначив, що літак «Боїнг-777», що виконував рейс MH17, у липні 2014 року був збитий ракетою російського виробництва, випущеною з поля на сході України

Уряд Нідерландів повідомив 18 листопада, що викликав посла Росії, передають міжнародні медіа.

Це було зроблено, аби висловити протест через реакцію Москви на вирок суду в Гаазі у справі про збиття рейсу MH17.

Міністр закордонних справ Вопке Гукстра назвав відповідь Росії «абсолютно огидною».

«Росія сама порушує міжнародне право всіма можливими способами. Ми не можемо залишити це без відповіді… і маємо показати, що ми поважаємо верховенство права та маємо незалежну судову систему», – заявив Гукстра нідерландській газеті AD.

Читайте також: Рішення дуже допоможе Україні – Ліщина про вирок MH17

Суд у Нідерландах 17 листопада громадян Росії Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та громадянина України Леоніда Харченка визнав винними у катастрофі MH17 та загибелі 298 людей. Вони заочно отримали довічні терміни ув?язнення. Такожвонимаютьвідшкодуватиродичамзагиблих16 мільйонівєвро.

Окрім того, суд визначив, що літак «Боїнг-777», що виконував рейс MH17, у липні 2014 року був збитий ракетою російського виробництва, випущеною з поля на сході України.

Росія зреагувала на рішення суду, заявивши, що він перебував під «безпрецедентним тиском з боку нідерландських політиків». Згодом речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков висловив жаль, що Росія «не була допущена до розслідування».

 

Блінкен: рішення суду щодо МН17 є «серйозним кроком», але попереду багато роботи

Держсекретар США Ентоні Блінкен привітав рішення суду в Гаазі щодо збиття малайзійського «Боїнга» як «серйозний крок» до справедливості, але наголосив, що попереду ще багато роботи, щоб притягнути винних до відповідальності.

«Рішення Окружного суду Гааги є важливим моментом у зусиллях зі встановлення справедливості для 298 осіб, які втратили життя 17 липня 2014 року. Сьогоднішнє рішення є результатом постійної роботи Спільної слідчої групи, до складу якої входять органи влади Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України, і відображає тверде зобов’язання Нідерландів встановити істину і домагатися відповідальності у цій справі», – йдеться в заяві, яку опублікував Держдепартамент.

«Незважаючи на те, що це серйозний крок до справедливості, попереду ще багато роботи, щоб виконати вимогу Ради безпеки ООН у резолюції 2166 про те, що «винні… повинні бути притягнуті до відповідальності», – додав держсекретар.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Рішення дуже допоможе Україні – Ліщина про вирок MH17

17 листопада суд у Нідерландах визнав громадян Росії Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та громадянина України Леоніда Харченка винними у катастрофі MH17 та загибелі 298 людей. Суд засудив їх до довічного ув’язнення та виплати компенсацій родинам загиблих. Росіянина Олега Пулатова у справі виправдали.

Літак «Боїнг-777» авіакомпанії MalaysiaAirlines, що виконував рейс MH17 із нідерландського Амстердаму в малайзійський Куала-Лумпур, був збитий над зоною російської гібридної агресії на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто був на борту. За згодою України, на території якої сталася трагедія, міжнародне розслідування – і технічне, і кримінальне – очолили Нідерланди, громадян яких було найбільше серед загиблих.

Ці розслідування встановили, зокрема, що літак був збитий ракетою з зенітно-ракетного комплексу «Бук», що належить 53-й зенітній ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка базується під Курськом, і напередодні трагедії був перевезений до окупованої частини Донбасу через непідконтрольну Києву ділянку кордону з Росією, а найближчої ночі після збиття літака повернутий назад до Росії.

Прокуратура вимагала довічного ув'язнення за звинуваченнями у вбивстві та спричиненні авіакатастрофи.

Росія категорично заперечує причетність до катастрофи «Боїнга».